Imieniny:

Piękne chryzantemy w Gminie Rybczewice Piękne chryzantemy w Gminie Rybczewice

Tak dziś udekorowaliśmy wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich „RYBCZEWICE” całą Gminę Rybczewice w przepiękne chryzantemy.
 

Kwiaty pozyskane zostały nieodpłatnie dzięki złożonemu wnioskowi poprzez ARiMR od producentów i sprzedawców w ramach pomocy finansowej związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze, które dostępne były dla organizacji pozarządowych, samorządowych oraz innych instytucji publicznych.
Chryzantemy ozdabiają wejście na skwer, otoczenie Urzędu Gminy i zalewu, teren obok ZSO, wiaty turystyczno-przystankowe, kapliczki i przydrożne krzyże, grotę Matki Bożej w Wygnanowicach, obelisk w Izdebnie oraz pomnik powstańców obok dzwonnicy i mogiłę na cmentarzu parafialnym w Częstoborowicach. Na mogiłach złożono kwiaty w kolorach narodowych i zapalono znicze z okazji przypadającego w dniu jutrzejszym Święta Niepodległości – 11 listopada.
Niech te kwiaty przywiezione od Pani Magdaleny i Pana Marka cieszą nas wszystkich jak najdłużej swoimi kolorami i ozdabiają naszą Gminę jak najpiękniej.

Jeśli ktoś z Państwa zechciałby pomóc w utrzymaniu chryzantem aby kwitły jak najdłużej i mieszka w okolicy kapliczki, krzyża bądź przystanku prosimy o podlanie kwiatów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc.

  

 
Autor:M.K.
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: