Imieniny:

Owocna współpraca Gminy Rybczewice i Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Owocna współpraca Gminy Rybczewice i Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych

Dzięki zaangażowaniu i wielkiej życzliwości Dyrektor Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Pani Justyny Jędruch oraz Pana Krzysztofa Wojciechowskiego na terenie gminy Rybczewice pojawiły się kolejne tablice Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego.

 

W piątek 1 października 2020 roku pracownicy ZLPK zamontowali na terenie gminy Rybczewice tablicę graniczną Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego, która zlokalizowana jest przed mostem w miejscowości Rybczewice Pierwsze obok Urzędu Gminy. Druga z tablic tym razem informacyjna, wskazująca walory Parku, została umieszczona tuż obok pięknych źródeł w miejscowości Częstoborowice w pobliżu drogi wojewódzkiej. Znajdziemy na niej mapę Parku, opis, a także wybrane zdjęcia z terenu naszej gminy.

 

Podczas prac montażowych tablicy Pan Krzysztof zauważył nad stawami rybnymi rybołowa. Fakt ten jest o tyle ciekawy, że to rzadki ptak i pojawia się tylko na przelotach w naszych stronach.

 

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na tablicy i koniecznie do sprawdzenia, czy woda w źródłach ma rzeczywiście 9°C.

 

Dziękujemy Zespołowi Lubelskich Parków Krajobrazowych za dotychczasową współpracę i do zobaczenia przy kolejnych działaniach.

 

  

Autor:M.K.
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: