Imieniny:

Zapisy na zielarskie spotkania Zapisy na zielarskie spotkania

 


Zapraszamy na zielarskie spotkania z Justyną Pargiełą

Tych wszystkich, którzy chcą zgłębiać tajniki ziół i dzikich roślin zapraszamy do udziału w spotkaniach z panią Justyną Pargiełą z DziczeJemy.


 

 

 Tematy i terminy spotkań:

  1. wykład z pokazem „Zioła na odporność” w dniu 29 listopada 2023 r. (środa), godz. 16.00 – 19.00
  2. wykład z pokazem „Zioła na układ pokarmowy. Żywienie przeciwzapalne” w dniu 30 listopada 2023 r. (czwartek) godz. 16.00 – 19.00

Można wziąć udział w obu spotkaniach.

 

O Prowadzącej

Propagatorka zdrowego stylu życia, ziołoznawczyni, wegetarianka oraz absolwentka Towaroznawstwa Zielarskiego, kosmetyków i żywności funkcjonalnej w Krośnie. Jest także certyfikowaną Zielarką i Fitoterapeutką z Instytutu Medycyny Klasztornej. Wykładowczyni w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, Autorka książki – DziczeJemy w kuchni – 24 rośliny, które od teraz mogą być Twoim pożywieniem oraz Ekspertka Pytania na Śniadanie, w zakresie zielarstwa i dzikiej kuchni. Pragnie przywrócić do żywienia rośliny nieuprawne, jako najwyższej  jakości żywność prozdrowotną.

 

„Z założenia DziczeJemy to przeciwieństwo ruchów „cywilizujących” nasze społeczeństwo, które w rezultacie nas odczłowieczają, odciągają od natury, korzeni, przeszłości i historii i od ZDROWIA.
Kuchnia naszych przodków była różnorodna, mimo jej skromności w naszym mniemaniu. Jadano dzikie rośliny nie tylko z biedy, jak uważamy, ale jako zupełnie normalny i oczywisty element posiłku.
Przywróćmy te rośliny do łask i na nasze stoły.
Propaguję i proponuję pęczek liści mniszka z łąki zamiast główki sałaty z uprawy. Do zjedzenia, tak po prostu.

Uważam również, że rosnące w dziczy łąk i lasów rośliny mają MOC. Moc życia, przetrwania wśród innych roślin i stworzeń. Wybicia się przez gęstwinę korzeni sąsiadów i wrogów. To nie to samo, co sałata, której uprawiając człowiek robi miejsce na wzrost.
Te dzikie z dziczy rośliny dadzą nam tą siłę, którą same muszą mieć żeby przetrwać.
” – Justyna Pargieła

 

Gdzie?

Warsztaty odbędą się w budynku Centrum Aktywności Lokalnej w Bystrzejowicach Drugich 15.

 

Dla kogo?

W warsztatach może wziąć udział pełnoletni mieszkaniec obszaru LGD „Dolina Giełczwi”, tj. gmin: Mełgiew, Milejów, Piaski, Rybczewice i Trawniki.

 

Rejestracja na spotkania zielarskie:

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia  21 listopada (wtorek) 2023 r. do godz. 12:00.

Uwaga – w przypadku wyczerpania miejsc, rejestracja zostanie zakończona.

 

*W przypadku zaistnienia nieprzewidzialnych okoliczności, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, o czym niezwłocznie poinformuje Uczestników.

 


Warsztaty są organizowane przez Lokalną Grupę Działania „Dolina Giełczwi” w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020.

 

 

 

Autor:Administrator
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: