Imieniny:

Zapisy na warsztaty tkackie Zapisy na warsztaty tkackie


 

Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze

 

NAUKA TKANIA TKANINY DEKORACYJNEJ NA KROŚNIE TKACKIM

 

Podaruj sobie twórczy odpoczynek w relaksującej atmosferze. Na tych warsztatach stworzycie autorską tkaninę poznając jedną z najstarszych sztuk rzemieślniczych ujętą we współczesnej formie!

 

Podczas spotkania każdy z uczestników nauczy się różnorodnych technik tkackich oraz wróci do domu z dziełem własnych rąk. A to wszystko w niespiesznej, relaksującej atmosferze gwarantującej ładowanie wewnętrznych baterii oraz radość ze stworzenia własnego materiału!

 

 

Prace uczestników warsztatów prowadzonych przez Monikę Wielochę-Sieradzon z pracowni MOWS weavings. Źródło: www.mows.pl

 

 

O warsztatach

 • Rozmowa o tym od czego zacząć tworzenie tkaniny dekoracyjnej. Podstawowe informacje o budowie tkanin, splotach i narzędziach tkackich.
 • Nauka nakładania osnowy na krosno.
 • Tkanie splotu płóciennego i węzłów Rya jako bazy makatki. Praca nad tkaninami wg autorskich pomysłów uczestników warsztatów.
 • Wykańczanie makatki, wieszanie pracy na patyku.

 

Na spotkaniu każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji:

– komplet narzędzi tkackich – rama tkacka, czółenka, grzebień tkacki i igły,

– wszystkie niezbędne materiały prządnicze i tekstylne potrzebne do wykonania tkaniny oraz poznania różnych technik tkackich,

– opiekę merytoryczną.

 

 

Po warsztatach Uczestnicy mają możliwość zakupu zestawu narzędzi tkackich (ramka, grzebień, czółenka i igły) w cenie 120 zł brutto.

 

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących.

W warsztatach może wziąć udział pełnoletni mieszkaniec obszaru LGD „Dolina Giełczwi”, tj. gmin: Mełgiew, Milejów, Piaski, Rybczewice i Trawniki.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.

 

Warsztaty poprowadzi:

Monika Wielocha-Sieradzon – architekt z wykształcenia, rękodzielnik z praktyki i zamiłowania. Od 2020 roku prowadzi własną pracownię MOWS weavings w woj. mazowieckim. Zajmuje się tworzeniem unikalnych produktów tekstylnych oraz prowadzeniem warsztatów rękodzielniczych opartych na tkaniu.

 

 

Kiedy?

Warsztaty odbędą się w dniu 10 grudnia 2022 r. (sobota) w godz. 9.00:00 – 16:00.

 

Gdzie?

Warsztaty odbędą się w budynku Centrum Aktywności Lokalnej w Bystrzejowicach Drugich 15.

 

Zgłoszenie na warsztaty:

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mailowy organizatora (biuro@dolinagielczwi.org) lub dostarczyć w każdy inny skuteczny sposób do biura LGD – Centrum Aktywności Lokalnej (Bystrzejowice Drugie 15, 21-050 Piaski) najpóźniej do dnia 2 grudnia (piątek) 2022 r. do godz. 12.00.

 

Preferowane będą zgłoszenia od osób, które:

 1. uczestniczyły w konsultacjach nowej strategii podczas dyżurów konsultacyjnych prowadzonych przez LGD lub brały udział w warsztatach strategicznych (chcemy w ten sposób premiować Waszą aktywność i współpracę z LGD),
 2. nie uczestniczyły dotychczas w warsztatach organizowanych przez LGD „Dolina Giełczwi”.

 

O kwalifikacji uczestników decyduje kierownik biura LGD.

 

*W przypadku zaistnienia nieprzewidzialnych okoliczności, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, o czym niezwłocznie poinformuje Uczestników.

 

Warsztaty są organizowane przez Lokalną Grupę Działania „Dolina Giełczwi” w ramach zadania „Organizacja wydarzeń o charakterze edukacyjnym lub informacyjnym” zgodnie z Umową o przyznaniu pomocy nr 00009-6937-UM0300009/16 zawartą dnia 14 lipca 2016 r. pomiędzy Województwem Lubelskim a LGD „Dolina Giełczwi”, w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020.

 

Autor:Administrator
 • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
 • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
 • PROW
 • Ministerstwo Środowiska
 • Geoportal
 • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: