Imieniny:

Opracowanie strategii rozwoju lokalnego Opracowanie strategii rozwoju lokalnego

Szanowni Państwo, Członkowie LGD „Dolina Giełczwi”

 

Rozpoczynamy działania w kierunku opracowania strategii rozwoju lokalnego na obszarze gmin: Mełgiew, Milejów, Piaski, Rybczewice i Trawniki w kolejnym okresie programowania, tj. na lata 2023-2027 i serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w ten proces.

 

Strategia to dokument, w którym zostaną zawarte kierunki rozwoju obszaru LGD na kolejne lata oraz pomysły na wykorzystanie funduszy europejskich pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Dzięki temu dokumentowi mieszkańcy, przedsiębiorcy i lokalne stowarzyszenia po raz kolejny zyskają możliwość sięgnięcia po środki unijne na realizację projektów służących rozwojowi obszaru.

 

W myśl zasady „NIC O NAS BEZ NAS” – zachęcamy do zabrania głosu i przekazania nam uwag i opinii, jak w najbliższych latach możemy wspólnie wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców i rozwój obszaru.

 

Zaplanowaliśmy m.in:

 1. spotkania z mieszkańcami każdej z członkowskich gmin - warsztaty strategiczne będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

(Prosimy już dziś zarezerwować sobie czas - ok. 2 godziny - na udział w spotkaniu w Państwa gminie):

 • Gmina Mełgiew: 18 lipca (poniedziałek) godz. 16.00. Miejsce: Sala Gloria, ul. Handlowa 3, 21-007 Mełgiew.
 • Gmina Milejów: 19 lipca (wtorek) godz. 16.00. Miejsce: sala konferencyjna Urząd Gminy Milejów, ul. Partyzancka 13a, 21-020 Milejów.
 • Gmina Piaski: 20 lipca (środa) godz. 16.00. Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Piaskach, ul. Lubelska 100, 21-050 Piaski.
 • Gmina Trawniki: 21 lipca (czwartek) godz. 16.00. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury, Trawniki 604, 21-044 Trawniki
 • Gmina Rybczewice: 25 lipca (poniedziałek) godz. 16.00. Miejsce: Urząd Gminy Rybczewice, Rybczewice Drugie 119, 21-065 Rybczewice Drugie.
 1. ankietę on-line (dogodna dla tych, którzy nie mają czasu na spotkanie)
 2. dyżury konsultacyjne w biurze LGD w swobodnej formule „rozmowa przy kawie”
 3. utworzenie Zespołu ds. LSR i udział w pracach Zespołu
 4. i inne, niemęczące formy przekazania swojej opinii do LGD (o czym będziemy informować na odpowiednim etapie przygotowania strategii). 

 

Każdy głos jest dla nas ważny.

 

Wszystko po to, aby przygotować strategię odpowiadającą na potrzeby i oczekiwania społeczności lokalnej.

 

Mamy nadzieję, że Państwa zaangażowanie w prace nad nową Strategią pozwoli na wykorzystanie kolejnej szansy rozwoju jaką będą fundusze europejskie w latach 2023-2027.

 

Autor:Administrator
 • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
 • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
 • PROW
 • Ministerstwo Środowiska
 • Geoportal
 • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: