Imieniny:

Innowacyjna infrastruktura rekreacyjna na terenie gminy Rybczewice - dzienne domki mobilne z wyposażeniem sportowym Innowacyjna infrastruktura rekreacyjna na terenie gminy Rybczewice - dzienne domki mobilne z wyposażeniem sportowym

Ochotnicza Straż Pożarna w Rybczewicach za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Dolina Giełczwi” złożyła do Urzędu Marszałkowskiego projekt o dofinansowanie zadania pn. „Innowacyjna infrastruktura rekreacyjna na terenie gminy Rybczewice - dzienne domki mobilne z wyposażeniem sportowym” ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

 

Celem inwestycji jest rozwój potencjału rekreacyjno-turystycznego oraz postaw prozdrowotnych na obszarze LGD poprzez udostępnienie dziennych domków mobilnych z wyposażeniem sportowym i rekreacyjnym w gminie Rybczewice.

 

W ramach projektu zamontowane zostały dwa drewniane domki z tarasem, bez fundamentów. Stanęły przy zbiorniku wodnym w Rybczewicach. Infrastruktura jest ogólnodostępna, korzystać z niej mogą wszystkie osoby planujące spędzić aktywnie dzień na terenie gminy Rybczewice. Domek, przeznaczony jedynie na pobyt dzienny, bez noclegu, służy do odpoczynku w trakcie jednodniowych wycieczek po gminie.

 

W domku znajduje się sofa, szafka,  stół, krzesła, zastawa stołowa a także sprzęt sportowy (rowery, kijki do nordic walking, rakiety do badmintona) oraz rekreacyjny (grill). Teren przy domkach oświetlony jest przez lampy solarne, na których zamontowany został system monitoringu.

 

Zapraszamy do skorzystania z infrastruktury wszystkich chętnych mieszkańców gminy i turystów, którzy pragną aktywnie spędzić wolny czas w gronie rodzinnym. Infrastruktura umożliwia organizację jednodniowego pobytu, poznanie uroków gminy w sposób aktywny (bez konieczności posiadania własnego sprzętu do wycieczek rowerowych czy pieszych), spędzenie wolnego czasu przy grillu.

 

Rezerwacja domku możliwa jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 pod nr telefonu 81 58 44 465 lub 81 58 44 470. Korzystanie z infrastruktury jest bezpłatne. Użytkownicy wpłacają jedynie kaucję zwrotną.

 

 

 

 

 

Autor:Administrator
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: