Imieniny:

III Jarmark Królewski "Szarlotka Marysieńki" 22.08.2021r. III Jarmark Królewski "Szarlotka Marysieńki" 22.08.2021r.

Drodzy mieszkańcy. Cieszymy się, że 22 sierpnia 2021 roku na skwerze w Rybczewicach byliście wspólnie z nami podczas III Jarmarku Królewskiego pn. „Szarlotka Marysieńki”. Dzięki Waszej licznej obecności w wyśmienitych nastrojach i wyjątkowo słonecznej pogodzie tego dnia uważamy tegoroczny Jarmark za udany. Skwer przed pałacem tego dnia był przepełniony barwnymi kolorami, dobrym nastrojem, przyjacielskimi rozmowami, zabawą, muzyką, tańcem oraz uśmiechami najmłodszych uczestników wydarzenia. W trakcie festynu część mieszkańców mogła pobujać w obłokach w trakcie lotu balonem. A wieczorem w rytm muzyki ponieść się emocjom tanecznym.

 
 
A Wam jak się podobało?
 
 

Współorganizatorem i sponsorem głównym tego wydarzenia było Zrzeszenie Producentów Owoców „STRYJNO-SAD”.

 

Sponsorami Jarmarku byli także:

- Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Rybczewicach

- „FRUCTINO” Dorota Potębska

- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach

- Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach O/Rybczewice

- „Nadzory Inwestorskie” Michał Satowski

- „EKO-KRAS” Sp. z o.o. z Kraśnika

- Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Zamościa

- „GLOBAL” Albert Dragan

 

III Jarmark Królewski rozpoczął się już o godz. 5:00 rano, kiedy to wędkarze zebrali się aby rozpocząć coroczny konkurs wędkarski na największą ilość złowionych ryb.

 

O godzinie 15:00 mieszkańców oraz szanownych gości przywitali gospodarze Jarmarku – Pani Wójt Elżbieta Masicz oraz Prezes ZPO „STRYJNO-SAD” Pan Zbigniew Chołyk.

 

Następnie rozpoczęła się część artystyczna Jarmarku, podczas której na scenie prezentowały się takie grupy oraz zespoły śpiewacze:

- „Klub Seniora” z Rybczewic

- Kabaret „Pod Siwym Włosem” z Żółkiewki

- KGW „Rybczewice”

- Zespół „Fajsławianki”

- Zespół „Podzamcze” z Mełgwi

- Zespół „Siedliszczanki”

- Zespół „Sami Swoi” z Rudnika,

 

Symbolem Jarmarku jak co roku są specjalne wykonane na tą okoliczność wyroby garncarskie - dzbanki, wazony i beczułki z królewskim logo, które tworzy dla nas Pan Piotr Skiba z Jadwisina.

 

Serdecznie dziękujemy za uświetnienie Jarmarku swoją obecnością twórcom ludowym, rękodzielnikom, Kołom Gospodyń Wiejskich, przedsiębiorcom oraz stowarzyszeniom.

 

A w niedzielę byli z nami:

- Koło Gospodyń Wiejskich „Hetmanki” z Zółkiewki

- Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich „Krzczonów-Sołtysy” w Krzczonowie

- Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Wólce Nieliskiej

- Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach

- Koło Gospodyń Wiejskich „Rybczewice”

- Zrzeszenie Producentów Owoców „STRYJNO-SAD”

- Koło Łowieckie nr 67 „Krogulec”

- Komnata Jana III Sobieskiego

- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach

- Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Rybczewicach – Delikatesy Centrum

- Stowarzyszenie „Michalec 1864”

- „Klub Seniora” z Rybczewic

- LGD „Dolina Giełczwi”

- Irena Baran

- Tadeusz Wikira

- Pasterz Radosław

- EwaArt wyroby decoupage

- Zygmunt Wójcik

- Olga Brzoskowska

- Agroturystyka „Pod Psią Gwiazdą” Magdalena Kuśmierczyk

- Marzena Sobolewska

- Mieczysław Karpacz

- Celina Gaik

- Ryszard Wójcik

 

Wśród atrakcji towarzyszących można było wziąć udział w warsztatach tworzenia bukietów z Panią Agnieszką Żółkowską z Akademii Kreatywności w Lublinie. Zajęcia cieszyły się bardzo dużą popularnością, gdzie każda z Pań stworzyła dla siebie bukiecik według własnego gustu z bogatego asortymentu kwiatów.

 

Kierownik Placówki Terenowej „KRUS” w Piaskach Pan Zbigniew Twaróg zorganizował dla mieszkańców konkurs „BHP w rolnictwie”, podczas którego za prawidłowe odpowiedzi można było wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Dla osób szukających mocniejszych wrażeń grupa Łututu 4x4 Rybczewice oraz AGRIMAR POLARIS przygotowali dla dzieci bezpłatne przejażdżki quadami oraz pokaz pojazdów, w których wykonać można było pamiątkowe zdjęcia.

 

Dla najmłodszych i nie co starszych uczestników przygotowana była także strefa gier i zabaw m.in.: przejażdżki kucykami Pana Tomasza Szałaja ze Stadniny Kucyków ze Świdnika. Malowanie twarzy, dmuchany plac, lody, zwierzątka z balonów oraz konkursy – te atrakcje zostały zapewnione w ramach namiotu profilaktycznego. Na tym stoisku można było także poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym oraz założyć narkogogle i alkogogle.

 

Niewątpliwie jedną z najbardziej wzbudzających zaciekawienie atrakcją był lot balonem na uwięzi, z którego skorzystało wielu chętnych.

 

Podczas Jarmarku była także okazja do zaszczepienia się przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień, dzięki współpracy z AGA-MED Piaski. Z takiej możliwości skorzystało 17 osób.

 

W konkursie wędkarskim 2021 „O Puchar Wójta Gminy Rybczewice”, który odbywał się w godzinach porannych na Zbiorniku Małej Retencji w Rybczewicach zwyciężyli:

I miejsce – Robert Sidor (14,46 kg złowionych ryb)

II miejsce – Tomasz Kalita (9,70 kg złowionych ryb)

III miejsce – Tomasz Krawczyk (8,58 kg złowionych ryb)

 

Podczas Jarmarku odbywał się także konkurs kulinarny, w którym Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Masicz, Agata Jączyk oraz Zbigniew Chołyk smakowali, oceniali i nagrodzili zgłoszone przez KGW produkty w różnych kategoriach. A o to wyniki:

Kategoria I „Szarlotka” - Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach za „Fantazję Jabłkową”

Kategoria II „Wytrawne smaki jabłeczne – zupa jabłeczna” - Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Wólce Nieliskiej za „Jabłczankę po Nielisku”

Kategoria II „Wykwintne smaki jabłeczne – danie bezmięsne” - Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Wólce Nieliskiej za „Smalczyk wegetariański z jabłek"

Kategoria II „Wykwintne smaki jabłeczne – danie mięsne” - Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich „Krzczonów-Sołtysy” za „Kaczkę zagrodową faszerowaną młodymi borowikami, wątróbką, pianą z białek, pieczoną w tymianku i jabłkach”

Kategoria III „Jabłkowe napitki” – Zespół Kulinarny z Gorzkowa za „ Szarlotkę w płynie”

Kategoria IV „Przetwory jabłkowe” - Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich „Krzczonów-Sołtysy” za „Jabłko Ewy” krzczonowskie jabłko smażone z nutą miodu gryczanego.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, Jednostkom OSP oraz instytucjom, którzy pomogli w organizacji III Jarmarku Królewskiego i mamy nadzieję, że odbywająca się już po raz trzeci impreza na stałe zapisze się w kalendarzu wydarzeń kulturalnych w Gminie Rybczewice, a wszyscy mieszkańcy będą chętnie w niej uczestniczyć tak jak to uczynili w niedzielne sierpniowe popołudnie.

 

Dziękujemy Wam i do zobaczenia za rok.

 


 

 Pełna galeria zdjęć dostępna pod adresem : https://www.facebook.com/media/set/?vanity=GRybczewice&set=a.2990777261192055

Autor:Administrator
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: