Imieniny:

II rajd rowerowy „Szlakiem Dworów nad Giełczwią” II rajd rowerowy „Szlakiem Dworów nad Giełczwią”

Ciekawa oferta i piękna pogoda w pierwszą niedzielę października zachęciły wielu rowerzystów do udziału w II rajdzie rowerowym „Szlakiem Dworów nad Giełczwią”.


Organizator - Świdnicki Klub Rowerowy „Alfa” zaproponował imprezę turystyczną z elementami rywalizacji sportowo – sprawnościowej. Bazą przedsięwzięcia był plac przy Urzędzie Gminy Rybczewice, gdzie zostały przeprowadzone konkurencje sprawnościowe oraz park – miejsce rywalizacji sportowej. Konkurencje te zostały rozegrane gościnnie na trasach i torach odbywającej się równolegle „Rybczewickiej Roweriady – 2016”. Początkowo uczestnicy, rowerzyści w większości preferujący turystyczną jazdę z pewnym dystansem podchodzili do udziału w rywalizacji. Ale szybko zorientowali się, że to głównie fajna zabawa i wielu postanowiło spróbować swoich sił i umiejętności w poszczególnych konkurencjach: cross terenowy, jazda 'żółwia' i tor przeszkód. Ci którzy nie brali udziału w zabawie w rywalizację dopingowali jej uczestników, a wszyscy w tzw. międzyczasie korzystali z przygotowanego przez organizatora poczęstunku. Można było upiec kiełbaskę przy ognisku, poczęstować się ciasteczkami i jabłkami oraz skorzystać z napojów zimnych, jak woda i soki czy ciepłych – kawy, herbaty i barszczu. 

 
Po zakończeniu crossu i 'żółwika', 'wyprowiantowani' w batony i jabłka oraz oznaczeni okolicznościowymi znaczkami rajdowymi, uczestnicy wyruszyli na trasę rajdu. Liczyła ona ok. 30 km, a prowadziła przez Częstoborowice,  Bazar, Chodyłówkę, Pustelnik, Policzyznę, Wygnanowice i Stryjno. Pomimo zróżnicowanej nawierzchni oraz pofałdowanego terenu rajd na niektórych odcinkach rozwijał tempo crossu terenowego, dzięki czemu po ok. 2 godzinach powróciliśmy do Rybczewic. A tutaj znowu można było posilić się kiełbaską pieczoną na ognisku oraz poczęstować ciastkiem z kawą lub herbatą. Wielu emocji dostarczyła ostatnia konkurencja – tor przeszkód. Trzeba było wykazać się sprawnością w szybkim pokonaniu slalomu, wykonaniu ósemki, przejechaniu przez równoważnię oraz 'przechwycenia' kółka ringo ze stolika i umieszczeniu na palu.
Na zakończenie zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami oraz dyplomami. Wyłoniliśmy również najlepszą drużynę, która otrzymała okazały puchar. Wśród 62 uczestników uczestników szczególnie należy wyróżnić najmłodszego, 8-letniego Wojtka Lewczyka ze Świdnika, który wziął udział w rywalizacji sprawnościowej i  wraz z tatą pokonał całą trasę rajdu.


Impreza mogła zostać zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Świdnickiego w Świdniku, oraz przy współpracy z Urzędem Gminy Rybczewice i GLKS „Victoria” Rybczewice. Serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc i wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zakupić produkty na poczęstunek dla uczestników, okolicznościowe znaczki rajdowe oraz nagrodzić zwycięzców rywalizacji. Ponieważ formuła imprezy jak i miejsce jej przeprowadzenia spodobały się uczestnikom, zapewne zechcemy ją powtórzyć w przyszłości.

Bogusław Kocira
prezes Świdnickiego Klubu
Rowerowego „Alfa” w Świdniku

 

 Fotorelacja: 

Autor:Administrator
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: