Imieniny:

Dożynki Powiatu Świdnickiego, 28 sierpnia 2016 r. Dożynki Powiatu Świdnickiego, 28 sierpnia 2016 r.

W niedzielę, 28 sierpnia 2016 r. w Piaskach odbyły się Dożynki Powiatu Świdnickiego. W święcie dziękczynnym za plony uczestniczyli europoseł Krzysztof Hetman, poseł Artur Soboń, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego władze powiatu świdnickiego i włodarze gmin.


Obchody dożynkowe rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piaskach, następnie barwny korowód dożynkowy udał się głównymi ulicami miasteczka na plac przy szkole podstawowej, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. W korowodzie uczestniczyły poczty sztandarowe reprezentujące naszą gminę: OSP Pilaszkowice – Bazar, OSP Stryjno, OSP PSL Rybczewice.


Na uroczystość tłumnie przybyli mieszkańcy gmin powiatu świdnickiego oraz turyści.


Podczas dożynek powiatowych Gminę Rybczewice reprezentowali:

 1. Panie z KGW Marysieńki w Pilaszkowicach, które zdobyły I miejsce za najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Panie z KGW przygotowały również stoisko kulinarne, gdzie skosztować można było m. in. ciasta marchewkowego, ciasta drożdżowego, pierogów i zupy serowej.
 2. Panie z KGW Pilaszkowice Drugie przygotowały wieniec dożynkowy oraz wystąpiły na scenie przy akompaniamencie Dominika Porocha, prezentując utwory: "Dożynki", "Chodziłam po polu", "Słoneczko na zachodzie”.
 3. Panie z KGW Stryjno Pierwsze przygotowały wieniec dożynkowy.
 4. Panie z KGW Izdebno przygotowały wieniec dożynkowy.
 5.  Panie Małgorzata i Irena Baran ubogaciły stoisko promocyjne gminy Rybczewice wystawą serwetek i obrusów.
 6.  Pan Stanisław Ostański zaprezentował wystawę obrazów, obejrzeć można było m. in. obraz zatytułowany „Matka Boska Siewna”.
 7. Pan Tadeusz Wikira zaprezentował rzeźby z korzeni.
 8. Panie Maria i Ewa Płudowskie częstowały znakomitymi piernikami.
 9. Pan Stanisław Lipa zaprezentował rzeźby z drewna.


Dużym zainteresowaniem cieszyła się również loteria, w której każdy los wygrywał nagrody w postaci gadżetów promocyjnych Szlaku Jana III Sobieskiego.

 

Wszystkim naszym reprezentantom i wystawcom serdecznie dziękujemy za współpracę w ramach organizacji udziału gminy Rybczewice w Dożynkach Powiatu Świdnickiego 2016 r.

 

Już dziś zapraszam, za rok, na dożynki powiatowe do Gminy Rybczewice. 

Autor:Administrator
 • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
 • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
 • PROW
 • Ministerstwo Środowiska
 • Geoportal
 • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: