Imieniny:

Dożynki Powiatowe 2021 Mełgiew Dożynki Powiatowe 2021 Mełgiew

 

W niedzielę 29 sierpnia 2021 roku Gmina Rybczewice uczestniczyła w Dożynkach Powiatowych, które odbyły się w Mełgwi.
 
 
Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. w kościele, a następnie korowód dożynkowy przeszedł na teren amfiteatru.
 
 
W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe z jednostki OSP Pilaszkowice-Bazar oraz OSP KSRG Częstoborowice.
 
Wieniec dożynkowy przygotował "Klub Seniora", który dumnie prezentowali jego członkowie. Panie i Panowie z Klubu zaprezentowały również na scenie kilka utworów muzycznych, które specjalnie napisały na tę okoliczność.
 
W uroczystościach dożynkowych wzięły udział Panie z KGW "Rybczewice", które serwowały na swoim stoisku potrawy lokalne. Prezentowały także wyroby rękodzielnicze wykonane na szydełku.
 
Niezmiennie od lat Gminę Rybczewice reprezentuje Tadeusz Wikira z "Rzeźbami w korzeniu". Na jego stoisku znajdziemy zawsze szeroki wybór rzeźb.
 
Pani Ewa Banaszkiewicz prezentowała niesamowite wyroby decoupage. Wszystkie jej dzieła znajdziemy na stronie internetowej EwaArt. Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Pani Ewy, która wykonuje rękodzieło na różne okazje.
 
Coroczną tradycją Dożynek Powiatowych jest uhonorowanie najlepszych rolników z terenu gminy wybranych przez Wójta Gminy Rybczewice. Do tego wyróżnienia wybrani zostali Sławomir Okapa oraz Andrzej Suszek, którzy otrzymali pamiątkowe puchary.
 
W trakcie wydarzenia odbył się także konkurs kulinarny. Nasze Panie z KGW "Rybczewice" zajęły II miejsce w kategorii "Przysmak regionalny".
 
 

 

 


Autor:Administrator
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: