Imieniny:

Archiwalne zdjęcia powstania jednostki OSP Rybczewice poszukiwane Archiwalne zdjęcia powstania jednostki OSP Rybczewice poszukiwane

Z okazji 100—lecia powstania jednostki OSP Rybczewice, które przypadło na rok 2020, byliśmy zmuszeni sytuacją epidemiologiczną panującą w kraju, przełożyć uroczystości na czerwiec roku bieżącego. Zdajemy sobie sprawę, że w każdej chwili sytuacja ta może ulec zmianie, jednak jesteśmy dobrej myśli, że w tym roku spotkamy się na obchodach 100-lecia jednostki OSP.

 

W związku z jubileuszem zostanie wydana publikacja o historii jednostki, w której znajdą się najważniejsze wydarzenia, archiwalne zdjęcia oraz inne ciekawostki związane z jednostką. Dlatego zwracamy się z wielką prośbą do mieszkańców Gminy Rybczewice, jak i byłych mieszkańców, którzy obecnie zamieszkują po za jej granicami, a są z nami emocjonalnie związani, aby zechcieli sięgnąć do swoich albumów ze zdjęciami i podzielili się z nami swoją historią powstania jednostki OSP Rybczewice.

 

Zależy nam bardzo na archiwalnych zdjęciach m.in.: z budowy strażnicy (stodoła, sala kina, GS i obecny urząd). Mamy wielką nadzieję, że ktoś z Państwa w swoich zbiorach posiada zdjęcia strażaków - założycieli jednostki, zasłużonych osób oraz innych, którzy wnieśli wkład w powstanie OSP Rybczewice.

 

Z góry chcielibyśmy już teraz serdeczne podziękować tym, którym uda się odnaleźć stare fotografie i udostępnią je nam celem wykonania kopii, a następnie umieszczenia w publikacji.

 

Osoby, które odpowiedzą na nasz apel, w ramach podziękowania również otrzymają pamiątkową publikację, którą będzie można otrzymać także podczas obchodzonych w czerwcu uroczystości.

 

Zdjęcia wraz z opisem/informacją prosimy o przesłanie na adres: promocja@rybczewice.pl.
Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego: 81 584 44 67.

Autor:M.K.
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: