Imieniny:

Apel do mieszkańców Gminy Rybczewice o wrażliwość na problemy ludzi bezdomnych i potrzebujących pomocy w zbliżającym się w okresie zimowym Apel do mieszkańców Gminy Rybczewice o wrażliwość na problemy ludzi bezdomnych i potrzebujących pomocy w zbliżającym się w okresie zimowym

Okres jesienno-zimowy oraz związane z nim spadki temperatur, szczególnie w nocy, niosą za sobą zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób.

  

Gminny Ośrodek  Pomocy Społecznej w Rybczewicach zwraca się do mieszkańców Naszej Gminy z prośbą o reagowanie w sytuacjach nagłych np. gdy ktoś długo przebywa na  mrozie lub śpi w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Pamiętajmy o osobach bezdomnych oraz mieszkających samotnie. Zwracajmy szczególną uwagę na ludzi samotnych, starszych i chorych, którzy żyją w naszym sąsiedztwie i nie zawsze radzą sobie z czynnościami związanymi  z ogrzewaniem domu. Zapytajmy, czy czegoś nie potrzebują.

  

W nagłych sytuacjach prosimy powiadomić najbliższy posterunek policji, pogotowie ratunkowe, bądź zadzwonić na bezpłatną całodobową infolinię 987 i przekazać informacje o potrzebie udzielenia natychmiastowej pomocy. Pracownicy i funkcjonariusze całodobowych służb skontaktują się z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybczewicach, którzy ustalą plan pomocy dla osoby potrzebującej.

 

Ważne numery telefonów:

999 – pogotowie ratunkowe (całodobowo)

997 – Policja (całodobowo)

987 – bezpłatna infolinia dotycząca osób bezdomnych (całodobowo)

781 651 711,  533 196 561  - Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Świdniku

81 751 59 08 - Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn in. Brata Alberta w Świdniku

81 748-52-10  Schronisko dla Bezdomnych Kobiet w Lublinie

Autor:Administrator
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: