Imieniny:

Aktywna turystyka w gminie Rybczewice – piknik na świeżym powietrzu Aktywna turystyka w gminie Rybczewice – piknik na świeżym powietrzu

Ochotnicza Straż Pożarna w Rybczewicach za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Dolina Giełczwi” złożyła do Urzędu Marszałkowskiego projekt o dofinansowanie zadania pn. „Aktywna turystyka w gminie Rybczewice – piknik na świeżym powietrzu” ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

 

 

Celem inwestycji jest propagowanie aktywnego wypoczynku na obszarze LGD poprzez utworzenie ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej – miejsca na piknik w gminie Rybczewice.

 

Efektem realizacji projektu są wyznaczone trzy miejsca na zorganizowanie pikniku na świeżym powietrzu w gminie Rybczewice w miejscowościach: Częstoborowice, Zygmuntów, Pilaszkowice Drugie. W każdym z miejsc na piknik ustawione zostały: grill ogrodowy na trójnogu, sprzęt rekreacyjny (stół i 2 ławki, kosz do segregacji śmieci, stojak na rowery), pojemnik na popiół, tablica z informacjami o atrakcjach turystycznych, kulturalnych na terenie danej miejscowości. Teren wyznaczony na piknik jest oświetlony lampą solarną, na której zamontowany został system monitoringu. Dodatkowo, w m. Częstoborowice, przy naturalnych źródełkach wód podziemnych wypływających na powierzchnię, ustawiony został drewniany mostek.

 

Infrastruktura jest ogólnodostępna, korzystać z niej mogą wszystkie osoby planujące spędzić aktywnie dzień na terenie gminy Rybczewice. Korzystanie z infrastruktury jest bezpłatne.

 

 

Zapraszamy do skorzystania z infrastruktury wszystkich chętnych mieszkańców gminy i turystów, którzy pragną aktywnie spędzić wolny czas w gronie rodzinnym.

 

  

  

 

Autor:Administrator
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: