Imieniny:

Szkolenie 24 Batalionu Lekkiej Piechoty w Chełmie Szkolenie 24 Batalionu Lekkiej Piechoty w Chełmie

      Relacja ze wspólnego szkolenia przeprowadzonego na terenie gminy Rybczewice w dniach 06-07 czerwca 2020 r. w ramach współpracy z 24 Batalionem Lekkiej Piechoty w Chełmie wchodzącym w skład 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

      Miło nam poinformować, że wspólne szkolenie przeprowadzone w dniach 06-07 czerwca 2020 r. na terenie gminy Rybczewice w ramach współpracy z 24 Batalionem Lekkiej Piechoty w Chełmie odbyły się zgodnie z zakładanym harmonogramem.

 

     Wspólnie przeprowadzone szkolenie było okazją do doskonalenia umiejętności przez biorących w nich udział żołnierzy, a także dały możliwość wymiany doświadczeń i zaprezentowania posiadanego sprzętu ratowniczo-gaśniczego przez druhów z OSP KSRG Rybczewice. Żołnierze 24 Batalionu Lekkiej Piechoty w Chełmie dokonali prezentacji wyposażenia głównie w zakresie posiadanej broni strzeleckiej, p-panc, środków łączności i transportu.

 

      Do zadań terytorialsów z Chełma, zgodnie z ideą obrony terytorialnej, należy obrona i wsparcie społeczności lokalnej w czasie wojny, kryzysu, jak i w obliczu innych zagrożeń niemilitarnych takich jak, np. katastrofy i klęski żywiołowe. Żołnierze mogą liczyć na ok. 500 zł miesięcznego wynagrodzenia, za gotowość bojową i szkolenia rotacyjne, a także zwrot kosztów dojazdu do jednostki na ćwiczenia.

 

     Cieszy nas jako gospodarzy terenu, na którym odbyło się ww. szkolenie, że stało się podstawą do dalszej współpracy związanej ze wspólnym uczestnictwem w najbliższych lokalnych uroczystościach o znaczeniu historycznym tj. obchodach rocznicy bitwy pod Częstoborowicami stoczonej podczas powstania styczniowego 30 lipca 1863 r. oraz wspólnymi obchodami 100- lecia powstania jednostki OSP Rybczewice w 2021 roku.

 

      Poniżej fotorelacja z przeprowadzonych ćwiczeń:

 Więcej zdjęć ze szkolenia WOT znajdziecie Państwo nastronie: https://www.facebook.com/GRybczewice

 

Autor:M.K.
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: