Imieniny:

Ślubowanie Pierwszoklasistów Ślubowanie Pierwszoklasistów

W poniedziałek 29 października 2018 r. odbyło się w szkole Uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów.


Uroczystość rozpoczęli pierwszoklasiści, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w krótkim programie artystycznym pod kierownictwem Pani Elżbiety Flis – wychowawcy klasy. Pomyślnie zdali pierwszy egzamin z wiedzy o symbolach narodowych i wiadomości szkolnych.


Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowania na ucznia. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania dokonał Dyrektor Szkoły Pan Krzysztof Suszek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Króla Jana III Sobieskiego w Rybczewicach Drugich.


Na tą uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Rybczewice – Elżbieta Masicz, Sekretarz Gminy – Renata Trała, Ksiądz Proboszcz Parafii w Częstoborowicach – Ryszard Rak, oraz Rodzice.


Dzieci otrzymały w tym szczególnym dniu prezenty: dyplomy od Dyrekcji, upominki od przedstawicieli klas wyższych, od Pani Wójt i Pani Sekretarz odblaski, by były bardziej widoczne i bezpieczne na drodze, smycze personalizowane w nawiązaniu do 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz słodycze. Na zakończenie klasa wraz z gośćmi ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia.


W podziękowaniu Dyrekcja oraz Pani Wójt z rąk dzieci otrzymali kwiaty.


W sali na uczniów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

 

 

Autor:Administrator
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: