Imieniny:

PUDEŁKO ŻYCIA PUDEŁKO ŻYCIA

„PUDEŁKO ŻYCIA”

 


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybczewicach przystąpił do akcji społecz-nej skierowanej głównie do ludzi starszych, samotnych i schorowanych, które ze względu na swój stan zdrowia mogą wymagać interwencji służb ratunkowych w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Do przystąpienia do projektu zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego.


Każda osoba starsza i schorowana dostanie takie pudełko.


W „Pudełku życia” umieszczone zostaną ważne informacje o sytuacji zdrowotnej osoby, co może uratować życie każdemu kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie samodzielnie podać informacji o swoim stanie zdrowia czy zażywanych lekach.


Bezpłatne „Pudełko życia” zawiera: pudełko, kartę informacyjną z najważniejszymi informacjami o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych w tym numer pesel oraz informacje o numerach alarmowych. Pudełko winno być przechowywane w miejscu łatwo dostępnym.


Dystrybucja „Pudełek życia” odbywać się będzie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rybczewicach. Osoby zainteresowane są proszone o zgłaszanie się do tutejszego Ośrodka w godzinach pracy tj. od godz.8.00-16.00 lub kontakt telefoniczny w przypadku osób, które z uwagi na stan zdrowia nie mogą przybyć samodzielnie.


Telefon kontaktowy do pracowników socjalnych GOPS Rybczewice: (81) 585-41-34, (81) 584-44-72, (81) 585-40-99

Autor:Administrator
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: