Imieniny:

Gala finałowa konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa Gala finałowa konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa

2 października br. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się gala finałowa konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa, której organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej, gościem specjalnym była Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

 

W spotkaniu udział wzięły Panie z KGW „RYBCZEWICE”, które zajęły II miejsce w powiecie świdnickim w kategorii „Rękodzieło – Piękno tradycji we współczesnym świecie”.

 

Gospodynie rywalizowały w trzech kategoriach. Za najlepszą potrawę z wykorzystaniem lubelskich jabłek uznano lekko pikantną zupę jabłkową z chipsami z boczku przygotowaną przez KGW w Rossoszy w powiecie bialskim. W kategorii szarlotek zwyciężyły Panie z KGW „Pukarzowianki” z powiatu tomaszowskiego za szarlotkę „cioci Krysi”, natomiast w kategorii rękodzieło nagrodzono „Kukiełczanki” spod Biłgoraja za "duże kwiaty ogrodowe".

 

Podczas gali odbyła się także degustacja potraw tradycyjnych m.in. wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Podziwiać można było także występy: Zespołu „Majdaniacy”, Zespółu Tańca Ludowego UMSC oraz Zespołu Tańca Ludowego „Leszczyniacy” ze Świdnika. Całość wydarzenia dopełnił koncert Pani Alicji Majewskiej.

 

Autor:M.K.
  • Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
  • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
  • PROW
  • Ministerstwo Środowiska
  • Geoportal
  • Fundusze norweskie i EOG
Licznik odwiedzin: